Panda&Koala 24.08.2013

Co macie załatwione a czego nie? Jak wyglą…da organizacja wesela - czy macie już zaproszenia ślubne ?

Re: Panda&Koala 24.08.2013

Postprzez Panda Śr 24 kwi, 2013

Zespół Vengo napisał(a):Panda, jak dla mnie to na ucho lepiej brzmi NCT :)

Heh, ja aktualnie tez tenduje do tej kolejnosci :D

nidevco20, belciia, pisalam juz kiedys na ten temat :D
Niestety Hiszpania nie zezwala na przejecie nazwiska ani meza, ani zony, po slubie... :( Ich prawo inaczej reguluje ta kwestie...kazdy pozostaje przy swoim nazwisku (nazwiskach-gdyz w ES posiada sie dwa nazwiska), dopiero dzieci przejmuja 1. nazwisko ojca i 2. matki (od niedlugiego czasu ES pozwala na zamiane tej kolejnosci-jeszcze jakis czas temu nawet kolejnosc nazwisk dzieci byla nienaruszalna...).
W kazdym badz razie, gdybym przejela cale nazwisko J. (zgodnie z prawem polskim, ale niezgodnie z prawem hiszpanskim) w Hiszpanii nie moglabym figurowac pod jego nazwiskiem...nie ma czegos takiego...gorzej: kazdy by mnie mial za jego siostre :lol: 8) A ze chcielibysmy w przyszlosci zamieszkac w Hiszpanii przejmowanie nazwiska J. nie jest dobrym rozwiazaniem...a do tego dochodza osobiste powody, przez które J. nie chce, by jego pierwsze nazwisko nosily nasze dzieci...Dlatego ja przejme jego drugie nazwisko i polacze je ze swoim :D
Uff...bardzo to skomplikowane :lol: :wink:

Angel13 napisał(a):A co do tego tańca jak to ma być tylko taki romantyczny taniec nie ma żadnych lekcji na You Tube? nie znam się na tańcu,ale skoro chcecie tak tylko to może warto cos online poszukać...:)

Heh, oj tak-ma byc romantyczny, ale i stylowy :mrgreen: Dlatego myslimy nad elementami walca wiedenskiego (lub chociazby angielskiego), do tego jakies ladne "obroty" :lol: Jak zdecydujemy sie na konkretna piosenke to owszem-najpierw spróbujemy cosik wykombinowac sami :mrgreen:
"Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce"
David Viscott

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Panda
Stały bywalec
Stały bywalec

Ilość piwek: 398
Data ślubu: 24 sierpnia 2013

Postprzez magicka Cz 25 kwi, 2013

WOW ALE TO ZAMIESZANE Z TYM NAZWISKIEM :)
"Gdzie ty pójdziesz,
tam ja pójdę,
gdzie ty zamieszkasz,
tam ja zamieszkam,
twój naród będzie moim narodem,
a twój Bóg będzie moim Bogiem "
Księga Rut 1,16

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
magicka
Stały bywalec
Stały bywalec

Ilość piwek: 175
Data ślubu: 22 czerwca 2013

Postprzez Panda Pt 26 kwi, 2013

magicka, jeszcze jak... :roll: :roll: :?

Ale...zapomnialam...dodac...jesli nasze dzieci urodzilyby sie w Hiszpanii, to obojetnie co bysmy nie podali w USC w Polsce...nazwiska dzieci bylyby regulowane wedlug prawa hiszpanskiego...czyli pierwsze nazwisko ojca (te, które J. nie chce dawac dalej) oraz pierwsze nazwisko matki (czyli moje panienskie). Co za tym idzie...I tak kazde z nas mialoby 3 rózne nazwiska i tak... :shock: :roll: :roll:
Dlatego...jak juz bedzie tak daleko...i bedziemy mam nadzieje mieszkac w ES...to chyba bede musiala przyjechac i rodzic w PL :lol: 8) :mrgreen:
David Viscott

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Panda
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez Panda N 28 kwi, 2013

Winietki juz sa :wink:

winietki_motyle.jpg

Tak sie ciesze, bo to sa dokladnie te, których szukalam-azurowe, perlowe, motylkowe i wlasnie te szerokie :mrgreen:
Udalo mi sie je kupic na angielskim ebay´u - 100 sztuk za jedynie 17funtów, czyli ok.20eur. (razem z przesylka) :!:
Tu w DE bym zaplacila, za dokladnie te same: 50eur. :lol: :roll:
A nawet w Polsce by wyszlo duzo drozej niz na ebay UK, bo 200zl. :wink:

Takze polecam wszystkim zagraniczne portale internetowe - mozna zaoszczedzic sporo pieniazków :mrgreen:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
David Viscott

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Panda
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez belciia Pn 29 kwi, 2013

Panda, super są te winietki!:)
K.

Obrazek

Obrazek
belciia
Gaduła
Gaduła

Ilość piwek: 105
Data ślubu: 17 sierpnia 2013

Postprzez Nina3843 Pn 29 kwi, 2013

Cudne!
Pozdrawiam,
Nina

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nina3843
Pomocnik Admina
Pomocnik Admina

Ilość piwek: 330
Data ślubu: 17 września 2011

Postprzez Panda Pn 29 kwi, 2013

belciia, Nina3843, ciesze sie, ze i Wam sie podobaja nasze winietki :wink:

Eh...kwestia nazwiska na prawde spedza mi sen z powiek...Jutro mam podac ostateczna decyzje, a nie wiem, jak rozgrysc ten orzech...czlowiek mysli, ze juz wie wszystko na dany temat a tu sie okazuje, ze wszystko jest jeszcze bardziej skomplikowane niz myslano z poczatku...
Otóz prawo niemieckie znów rózni sie nieco od prawa polskiego i hiszpanskiego, jesli chodzi o przejmowanie/nadawanie dzieciom nazwisk po slubie...W PL pozwalaja, by dziecko mialo nazwisko dwuczlonowe, a w DE nie...i badz tu madry...
Zdecydowalam sie juz, by dodac jedno nazwisko J. do swojego (NCT), tak tez by sie nazywaly nasze dzieci...ale nie mozemy tak zrobic, gdyz wlasnie w DE dzieci nie moga miec nazwisk dwuczlonowych, chyba ze ktos juz od urodzenia ma takie nazwisko...
Pierwszego nazwiska J. nie chcemy dawac dalej...Z dwóch waznych powodów - ale jesli ja polacze jego drugie nazwisko ze swoim panienskim, to tu w DE dzieci musialyby przejac jego nazwiska...moje, utworzone dopiero po slubie nie mogloby byc nazwiskiem dzieci...
A jeszcze lepiej...Jesli dzieci nazywac sie beda jak ja, to otrzymujac równiez obywatelstwo hiszpanskie, Hiszpania nada im, zgodnie z ich "wlasciwym" prawem nowe nazwiska, bo pierwsze nazwisko ojca i panienskie (pierwsze ) matki...Czyli taka osoba posiadalaby w polskim paszporcie inne nazwisko niz w hiszpanskim... :!: :shock:

Wiec na ten moment "najlepszym" rozwiazaniem bedzie, jesli kazde z nas pozostanie przy swoim nazwisku, a dzieci beda nosily moje nazwisko...
Bardzo mi sie to nie podoba... :? :? :roll: J. mnie rozumie ale twierdzi, ze to nie jest najwazniejsze...To nie nazwisko definiuje czy ktos jest rodzina, czy nie...Czyli nie mialby w ogóle klopotu z tym, by nasze dzieci nosily jedynie moje nazwisko.
I w gruncie rzeczy ma racje...ale dla mnie to jest takie...nienaturalne...i zle sie z tym czuje :roll: :? :(
Tak samo nienaturalne dla mnie jest, ze kobieta calkowicie pozostaje przy swoim nazwisku, dlatego chociaz chcialam jedno z nazwisk J. dodac do swojego...

Ehh....brak mi juz slów do tego wszystkiego...Kazdy kraj, z którym sie musimy zmierzyc inaczej reguluje te kwestie...Nawet nie macie pojecia, jaka zla jestem... :? :cry: :(
David Viscott

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Panda
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez Asiulka268 Wt 30 kwi, 2013

Przepiękne te winietki!!Też chcę takie :mrgreen: :mrgreen: Już macie nadrukowane imiona i nazwiska gości?? My dopiero ostateczną liczbę gości będziemy znać pod koniec maja i wtedy dopiero zacznę zamawiać :)
Asiulka268
Początkujący
Początkujący

Ilość piwek: 5
Data ślubu: 18 lipca 2013

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przygotowania do wielkiego dnia

Reklama

Chcesz zamieścić reklame napisz do Admina admin@forum.wesele.opole.pl